Lalka barbie – ponadczasowa, kultowa lalka

Lalki Barbie to jedne z najpopularniejszych zabawek na świecie, których sprzedaż bije rekordy od czasu, gdy lalka została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 1959 roku. Mimo że lalka Barbie zmieniała się z biegiem czasu, by odzwierciedlać bardziej nowoczesne idee piękna, i mimo że Barbie ostatnio zaczęła robić karierę astronautki i kandydatki na prezydenta, wokół lalki wciąż pojawiają się kontrowersje. Po niedawnym wprowadzeniu 7 nowych typów budowy ciała dla lalek Barbie i Ken, kontrowersje wokół tego tematu prawdopodobnie nie ustaną. Najpopularniejszy model Barbie to wciąż klasyczny wygląd z 1959 roku: szczupła sylwetka w kształcie klepsydry, blond włosy i niebieskie oczy. Najnowsze kontrowersje wokół Barbie związane są z jej nierealistycznym typem ciała (i wynikającą z tego

Charakterystyka i popularność lalki barbie

Barbie to najdoskonalsza zabawka kobiecości! Istnieje już od ponad 50 lat i wciąż jest silna. Była pierwszą lalką, która miała figurę identyczną z ludzką, i przeszła drogę od modelki, przez gwiazdę filmową, po gwiazdę rocka. Popularność lalki Barbie wynika częściowo z jej wyglądu – jej duże oczy, drobna talia i długie blond włosy to klasyczne oznaki tego, co kojarzy nam się z kobiecym pięknem. Ale wygląd Barbie nie jest jedyną rzeczą, dzięki której stała się sławna. Została zaprojektowana tak, aby dzieci mogły się z nią identyfikować, a jej historie i przygody nadały jej wiele różnych cech osobowości. Barbie jest sportowcem, muzykiem, astronautką, a nawet kandydatką na prezydenta (Barbie na prezydenta).

W ciągu kilkudziesięciu lat, które upłynęły od jej pojawienia się na rynku, Barbie wykonywała wiele różnych zawodów: od stewardesy po trenerkę fitness, od weterynarza po inżyniera komputerowego. I choć w kwestii wyglądu zawsze miała idealną dziesiątkę, jej ciało nie zawsze było dokładnie takie, jak u prawdziwych kobiet. Dlatego zaczęto produkować lalki o różnych typach ciała: wysokie, krągłe, a nawet z bardzo długimi nogami! Barbie inspirowała całe pokolenia dziewczynek do myślenia o tym, kim mogą być, gdy dorosną – i wygląda na to, że z biegiem czasu będzie nadal uczyć młode dziewczyny, że istnieje mnóstwo różnych sposobów na bycie piękną. 

Akcesoria dla lalki barbie

Istnieje wiele dodatkowych akcesoriów dla lelek np;

– ubranka dla lalek Barbie są jednym z najpopularniejszych wyborów akcesoriów, ponieważ są dostępne w różnych stylach i kolorach. Możesz znaleźć buty, które pasują do każdego stroju, od wysokich obcasów do butów. Można nawet znaleźć długie sukienki dla eleganckiego wyglądu i buty, aby dopasować.

– domki dla lalek Barbie mogą być również zabawnym dodatkiem do Twojej kolekcji akcesoriów. Domek dla lalek Barbie ma wszystko, co potrzebne do życia lalki Barbie, w tym meble, telewizor, kuchnię i wiele innych.

– istnieje również wiele różnych rodzajów samochodów dla lalek Barbie, aby dodać trochę życia do swojej kolekcji Barbie. Można znaleźć różne rozmiary, kolory i wzory dla każdego rodzaju samochodu Barbie, które można sobie wyobrazić. Istnieją kabrioletów samochodów na wiosnę i SUV samochody dla tych aktywnych dni Barbie na plaży. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu chcesz lalki Barbie do jazdy w, można go znaleźć łatwo z wielu opcji dostępnych dzisiaj.