Kraina wiecznego szczęścia

Lalki to wymarzony prezent dla małej dziewczynki. Przyciągają swoim pięknym wyglądem, długimi lśniącymi włosami i pięknymi ciuchami. Najczęściej ubrane są w żywe i olśniewające kolory, często są to odcienie różu i fioletu. Do zestawu z lalką, systematycznie dołączane są inne gadżety w postaci: torebek, szczotek do czesania włosów, różnych ozdób, bransoletek, łańcuszków, czy pojazdów dla lalki. Dużym zainteresowaniem cieszą się zestawy np. kuchenne, czy sklepowe. Tak wyglądającym zabawką, nie sposób się oprzeć.

pochodzenie lalki

Lalki są świetnym sposobem na zabawę, w szczególności Lalki Barbie podbiły serca dziewczynek. Są one najpopularniejszymi i najlepiej sprzedającymi się lalkami na świecie. Zostały one stworzona w 1958 roku przez Ruth Handler. Pewnego dnia zaobserwowała jak jej córka bawiąca się lalkami z papieru nadaje im dorosłe role. Tym sposobem wpadła na pomysł stworzenia dorosłej lalki. Gdyż w tamtych czasach były wyłącznie przedstawiane jako dzieci. Według biografii Barbie posiada chłopaka o imieniu Ken oraz trzy młodsze siostry, które nazywają się Skipper, Stacie i Chelsea. Jej rodzice pochodzą z fikcyjnego miasteczka Willows w stanie Wisconsin. Według historii Barbie uczęszczała do fikcyjnego liceum Manhattan International High School w Nowym Jorku.

wymarzona zabawa

Barbie przez wiele lat skutecznie pozyskiwała coraz to więcej fanów. Obecnie istnieje wiele wersji, przedstawiających różne postacie. Do wyboru są między innymi Barbie:

– syrenka

– w podróży

– gimnastyczka

– fashionistas

Do zestawów dołączane są elementy takie jak, np.:

– zestaw supermarket

– deskorolka

– zestaw kempingowy

Ilość modeli i akcesorów jest zdumiewająca. Dzięki temu oferta dostosowuje się do potrzeb dziecka. Za pomocą lalki porusza swoją wyobraźnie i tworzy różne scenariusz i sytuacje. lalki barbie (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl) są wymarzona zabawą, jednocześnie bawią i uczą poprzez ciekawe elementy. Można pokusić się o stwierdzenie, że tworzą pewnego rodzaju krainę, która jest owiana wiecznym szczęściem.i zabawą.